W naszym kraju obecna jest od wielu lat dyskusja pomiędzy przeciwnikami i zwolennikami produktów od AppleW naszym kraju obecna jest od wielu lat dyskusja pomiędzy przeciwnikami i zwolennikami produktów od Apple. Jak w każdej zagorzałej debacie argumenty obu stron nie są jednak zazwyczaj pełne. Zwolennicy mówią jedynie o zaletach, przeciwnicy posługują się przede wszystkim narzekaniem na wygórowane ceny. Kto ma rację i czy warto jednak zainteresować się produktami firmy z Cortland?

Można mówić dużo o rozwiązaniach architektonicznych i software’owych. Debaty nad tym czy są one tak naprawdę oryginalne czy raczej jedynie twórczo zapożyczone pozostawmy jednak na boku. Lepiej odejść od dociekań na temat filozofii tej firmy i skupić się na korzyściach, jakich użytkownik może oczekiwać, wybierając ten, dość kosztowny przecież w naszych warunkach, sprzęt komputerowy. Czy rzeczywiście są nie do przecenienia?

Twórca bardziej kreatywny

Wiele osób mówi o tym, że dzięki tym komputerem można pracować wydajniej. Zazwyczaj rzadko zdarza im się sprawiać problemy, znane z kolei doskonale użytkownikom komputerom z systemem Windows. W rzeczywistości jednak to również tylko część tego, co te komputery oferują swoim w swoim użytkownikom. Wybierając produkt z charakterystycznym logo jabłka, ma się pewność posiadania dostępu do znakomitych programów, przeznaczonych do profesjonalistów zajmujących się szeroko pojętą twórczością. Nie ma większej różnicy w tym, czy jest to FileMaker intrygujący kolor herbaty, Garage Band, Final Cut – każdy od lat stanowi klasę samą w sobie.

Wolność czy wydajność?

Z drugiej strony jednak nie ma nic za darmo. Użytkownicy białych komputerów i tabletów nie posiadają tej wolności wyboru, którą mają użytkownicy komputerów z Windowsem czy Linuksem. Jak zawsze w życiu okazuje się, że nie ma nic za darmo i korzystanie z pewnych udogodnień często oznaczać będzie rezygnację z innych. Jakie wartości są istotne bardziej od drugich to już kwestia indywidualnej decyzji.

Business obraz autorstwa pressfoto - www.freepik.com